(097) 777-57-50
проспект Перемоги 2, офіс 75, місто Київ
Замовити консультацію адвоката

Статті

Адвокат або бандит: до кого звернутися для повернення боргу?

28 березня 2018

Не дивлячись на те, що лихі 90-ті вже давно пройшли, багато людей досі вважають, що для повернення проблемного боргу потрібно звертатися не до адвокатів, а до представників кримінального світу.

В такому разі треба бути готовим нести відповідальність за їх дії, оскільки примус до виконання договору при наявності тільки погрози вчинити насильство над боржником або його близькими родичами вже є злочином, за який передбачена кримінальна відповідальність у вигляді обмеження волі на строк до 2 років.

Ці ж дії, вчинені за попередньою змовою двох і більше осіб, погрозою вбивства чи нанесення тяжких тілесних ушкоджень, або поєднані з насильством, пошкодженням чи знищенням майна, каратимуться позбавленням волі на термін від 3 до 5 років. Якщо примушування до виконання цивільно-правового зобов'язання буде поєднане з насильством, небезпечним для життя чи здоров'я, або завдасть великої шкоди чи потягнуть за собою інші тяжкі наслідки, то можна пробути за ґратами до 8 років.

Кредитор, який звертається за допомогою до бандитів з метою повернення боргу, є співучасником їх дій і буде нести таку ж відповідальність. Зрештою такого горе-кредитору все ж доведеться звернутися до адвоката, але вже не для стягнення боргу, а заради шансу залишитися на волі.