(096) 671-21-81
проспект Перемоги 2, офіс 75, місто Київ
Замовити консультацію адвоката

Публікації

Як правильно скласти боргову розписку
18 липня 2017
Как правильно составить долговую расписку

На сьогодні розписка залишається найпоширенішим серед населення способом фіксації боргового зобов’язання. У першу чергу це викликано простотою складання цього документа. Однак суди не завжди погоджуються задовольняти позови про стягнення боргу за розпискою через відсутність в ній певних реквізитів, що дозволяють ідентифікувати сторін, правовідносини, що виникли між ними, та взяті на себе зобов’язання. У зв’язку з цим, АО «Аксіо» склало 13 порад, яких варто дотримуватися при складанні розписки.

1. Розписка повинна складатися власноручно особою, яка підтверджує нею своє зобов’язання, у Вашій присутності. Вимагайте, щоб почерк був розбірливим, для цього не можна поспішати та писати розписку в незручному положенні. Розписку слід писати лише однією ручкою.

2. Розписку слід брати лише від особи, яка написала її не перебуваючи в стані сильного душевного хвилювання, алкогольного чи наркотичного сп’яніння.

3. Розписка повинна містити назву документа (тобто власне «розписка»), місце її складання, а також дату. 

4. Особа, яка пише розписку, повинна повністю зазначити в ній своє прізвище, ім’я та по батькові, дату народження, місце проживання (реєстрації), паспортні дані та реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний код). Вказані дані слід звірити з оригіналами документів та запросити їх копії.

5. У розписці слід також зазначити аналогічні відомості про особу для якої вона складається.

6. У розписці вказується мета її написання, тобто що саме підтверджується нею. Наприклад: «взяв гроші в позику», «отримав гроші за виконання робіт» тощо.

7. Розписка має відображати волю особи, яка її складає, на виконання взятих на себе обов’язків.  Наприклад: «зобов’язуюсь повернути гроші», «зобов’язують виконати роботи» тощо.

8. Особа, яка пише розписку, повинна вказати суму зобов’язання (у т. ч. прописом), а також чітко вказати валюту, в якій передаються кошти. Зважте на те, що такої валюти як “умовні одиниці” не існує, а “долар” - це назва валюти, яке використовується не лише в США.

9.  У розписці необхідно зазначити строк виконання боргового зобов’язання, тобто дату повернення коштів чи виконання робіт.

10. Якщо це погоджено між сторонами, у розписці також зазначаються проценти за користування коштами, штрафні санкції тощо.

11. Розписка підписується особою, яка її склала. Бажано переконатися, що підпис на розписці відповідає підпису особи в паспорті.

12. Не зайвим буде попросити 2-х осіб, яким Ви довіряєте, щоб вони стали свідками передачі грошей та написання розписки. Не варто залучати тих осіб, які в разі спору можуть свідчити на користь особи, яка писала розписку (його родичі, друзі, знайомі). Свідкам також необхідно підписати розписку.

13. У розписці не допускається здійснювати будь-які виправлення. Якщо було допущено описку – слід вимагати написання розписки заново.

Ще публікації:
Кримінальна відповідальність головного бухгалтера за ухилення від сплати податків
11 липня 2018
Покарання за ухилення від сплати податків передбачено ст. 212 Кримінального кодексу України. Цей злочин є...
Штрафы за вождение в нетрезвом виде в Украине 2018
25 травня 2018
Відповідальність за керування автомобілем у стані сп'яніння передбачена статтею 130 Кодексу України про...
Адвокат чи бандит: до кого звернутися для повернення боргу?
28 лютого 2018
Не дивлячись на те, що лихі 90-і вже давно минули, багато людей і досі вважають, що для повернення проблемного...
Чи можна відшкодувати шкоду завдану внаслідок ДТП, яка не покрита страховою виплатою?
20 лютого 2018
На сьогодні максимальний розмір відшкодування, який страхова компанія може виплатити за полісом обов’язкового...