(096) 671-21-81
проспект Перемоги 2, офіс 75, місто Київ
Замовити консультацію адвоката

Публікації

Штрафи за водіння у стані сп'яніння в Україні 2018
25 травня 2018
Штрафы за вождение в нетрезвом виде в Украине 2018

Відповідальність за керування автомобілем у стані сп'яніння передбачена статтею 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення. За цією статтею можуть бути притягнуті до відповідальності особи, які (1) самі керували транспортним засобом у стані сп'яніння; (2) передали керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані сп'яніння; (3) відмовилися від проходження медичного огляду на стан сп'яніння.

За вчинення зазначених дій частиною 1 статті 130 КУпАП передбачена відповідальність у вигляді штрафу розміром шістьсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - 10 200,00 грн та позбавлення права керування транспортним засобом строком на один рік. 

У разі повторного вчинення протягом року правопорушень, передбачених частиною першою зазначеної статті, особа буде притягнута до відповідальності  у вигляді штрафу розміром 20 400,00 грн та позбавлення права керування транспортним засобом строком на три роки. 

Якщо особа притягалася до відповідальності по даній статті два рази протягом року, в третій раз штраф становитиме 40 800,00 грн, також,  така особа буде позбавлена права керування транспортним засобом строком на 10 років.

Варто відзначити, до осіб, які передали право керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані алкогольного сп'яніння, застосовується лише штраф без позбавлення права керування транспортним засобом, але якщо таке правопорушення було вчинено повторно протягом року, суд може винести рішення про оплатне вилучення транспортного засобу.

Наша практика показує, що поліцейські часто безпідставно складають протоколи по статті 130 КУпАП за керування в нетверезому вигляді, або за відмову від проходження медичного огляду на стан сп'яніння.   Якщо ви вважайте, що протокол складено необґрунтовано – невідкладно звертайтеся до адвоката. Не варто сподіватись, що суд буде самостійно вникати у всі деталі справи і з'ясовувати, чи не було порушень з боку поліцейських. Наш багаторічний досвід показує, що тільки своєчасна допомога адвоката, дозволить відстояти ваші права і уникнути необґрунтованого притягнення до відповідальності.

 

Ще публікації:
Кримінальна відповідальність головного бухгалтера за ухилення від сплати податків
11 липня 2018
Покарання за ухилення від сплати податків передбачено ст. 212 Кримінального кодексу України. Цей злочин є...
Адвокат чи бандит: до кого звернутися для повернення боргу?
28 лютого 2018
Не дивлячись на те, що лихі 90-і вже давно минули, багато людей і досі вважають, що для повернення проблемного...
Чи можна відшкодувати шкоду завдану внаслідок ДТП, яка не покрита страховою виплатою?
20 лютого 2018
На сьогодні максимальний розмір відшкодування, який страхова компанія може виплатити за полісом обов’язкового...
Возврат имущества изъятого во время обыска
02 листопада 2017
В першу чергу, необхідно відзначити, що до проведення обшуку слідчий зобов’язаний отримати ухвалу слідчого судді...