(096) 671-21-81
проспект Перемоги 2, офіс 75, місто Київ
Замовити консультацію адвоката

Статті

Чи можна відшкодувати шкоду, завдану в результаті ДТП, не покритий страховою виплатою?

28 березня 2018

На сьогоднішній день максимальний розмір відшкодування, який страхова компанія може виплатити за полісом обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності автовласників (т. з. Автоцивілка) за шкоду, заподіяну майну, становить 100 тисяч гривень. Зазначеної суми часто не достатньо, щоб повністю покрити збитки власнику транспортного засобу, особливо, коли пошкоджений дорогий автомобіль. Однак це не означає, що різниця між розміром фактично заподіяних шкодою і виплаченим страховим відшкодуванням, лягає на плечі потерпілого.

Згідно ст. 1194 Цивільного кодексу України особа, яка застрахувала свою цивільну відповідальність, у разі недостатності страхової виплати для повного відшкодування завданої нею шкоди зобов'язана сплатити потерпілому різницю між фактичним розміром шкоди і страховою виплатою.

Отже, якщо власнику автомобіля заподіяний збиток, сума якого перевищує 100 тисяч гривень, обов'язок відшкодувати частину покладається на винуватця ДТП.

Для визначення розміру шкоди, потерпілому необхідно замовити проведення оцінки вартості відновлювального ремонту транспортного засобу. Також потерпілий може взяти за основу дані оцінки, яка була проведена на замовлення страхової компанії.

Оскільки законодавством не встановлено строку, протягом якого винуватець зобов'язаний здійснити відшкодування, потерпілому слід направити на його адресу письмову вимогу про сплату грошових коштів у 7-денний строк на зазначені у вимозі реквізити.

У разі незадоволення вимоги, потерпілому слід звертатися до адвоката по ДТП для підготовки  позову в суд.